Volný čas

Penzion je umístěn na klidném místě v těsné blízkosti centra městečka Tauplitz pouhých 300 metrů od vleku na Tauplitzalm, planinu, která patři mezi nejkrásnější místa Severních vápencových Alp. V zimně je Tauplitzalm využívaný jako lyžařské středisko, v létě naopak jako startovní bod k mnoha úžasným výletům.

Celá oblast v okolí Tauplitz je vyhlášena nezapomenutelnými turistickými trasami, cyklostezkami různých obtížností, koupáním v křišťálově čistých vodách horských jezer a koupalištích, z nichž jedno se nachází přímo ve městečku Tauplitz. Dále se můžete věnovat in-line bruslení, horolezectví v přírodě či na umělých horolezeckých stěnách, kanoistice, paraglidingu, výletům do okolních historických měst nebo jen tak lenošit na naší sluneční terase s nádherným výhledem na horu Grimming. Na tohoto osamělého obra Mrtvých hor (Totes Gebirge) je možno podniknout 1 – 2 denní túru v závislosti na tom, zda se vydáte severní nebo jižní stranou.

V případě špatného počasí je možno relaxovat v lázeňském areálu s termální vodou Grimmingertherme, ve vzdálenosti 8 km od penzionu.